SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kroketa me patate
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48034
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kroketa me patate
Përbërësit:
600 gr patate të ziera
200 gr miell
1 vezë
50 gr margarin
proshutë
2 qepë të reja
20 gr parmezan
krip,biber
Për mbështjelljen :
2 vezë
30 ml qumësht
galetë
krip
Për salcën:
200 gr ajkë kosi
200 gr djath krem
1 qepë e re
krip

Përgatitja:
Patatet qërohen dhe vendosen në zjarr që të zihen.Proshuta fërgohet me qepët dhe margarinën.
Kullohen patatet ,shtypen dhe përzihen me proshuten dhe qepët e fërguara,vezën,parmezanin,miellin,kripën dhe biberin.Masën e qesim në tavolinë pune ,dhe nëse ngjiten mund t`i shtrojmë pak miell në tavolinë.
Nga kjo masë formojmë kroketat të cilat i shtijmë në qumësht dhe vezë,pastaj në galetë dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë deri sa të skuqen.
Shërbehen me salcën e përgatitur nga ajka,djathi dhe qepa.Salca mund të përgatitet edhe me majonezë dhe tranguj turshi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »