SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë "të gjitha nga 2"
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48035
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë "të gjitha nga 2"Përbërësit:2 vezë200 gr sheqer200 ml vaj200 ml qumësht200 gr arra të bluara200 gr griz200 gr miell2 molla të grira në rende1 pluhur për pjekurina1 sheqer vanile50 gr marmeladë kajsie50 gr arra të grimcuaraPërgatitja:Fillimisht rrahim vezët me sheqer dhe me sheqer vanile mikser,pastaj shtojmë vajin,qumështin,arrat,grizën,dhe miellin e përzier me pluhurin për pjekurina.Në fund i shtojmë mollat e grira në rende.Masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur.Pjekim në temperaturë 190*C rreth 35 minuta.Embëlsirën e lyejmë me marmeladë kajsie dhe i qesim arra të grimcuara.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »