SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me kokos
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48040
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me kokosPërbërësit:150 gr margarin200 gr sheqer180 gr miell2 lugë qumështlëvorja e një limoni6 të bardha vezësh të rrahura në shkumë të fortë1/2 pluhur për pjekurinaSherbeti:150 ml qumësht2 sheqer vanilePërbërësit për fillin:6 të kuqe të vezëve100 gr sheqer100 gr çokoladë kuzhine100 gr kokos100 gr margarinPërgatitja:Rrahim margarinën dhe sheqerin me mikser.Pastaj ia shtojmë qumështin,miellin,lëvoren e limonit,shkumën e të bardhave të vezëve si dhe pluhurin për pjekurina.E qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë mesatare.Vetem sa të ftohet pak,ia qesim qumështin me vanil sheqer.(të ftohët)Në avull i ziejmë të verdhat e vezëvedhe sheqerin,pastaj i shtojmë qokoladën e shkrirë dhe margarinin.E largojmë nga zjarri dhe i shtojmë kokosin.Fillin e nxehtë ia qesim ëmbëlsirës së ftohtë
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »