SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tamëloriz
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48041
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tamëloriz
Përbërësit:
1 litër qumësht
1 filxhan i vogël kafeje oriz
4-5 lugë sheqer.
Përgatitja:
Në qumështin e nxehtë, por jo të valë, hidhet orizi i larë . Përzihet gjersa të fillojë të vlojë. Ulet temperatura dhe duke e përzier kohë pas kohe, zihet në zjarr të mesëm afro 1 orë, gjersa të zbuten kokrrat e orizit.
Hidhet sheqer sipas shijes, vlohet edhe 5 minuta, pastaj derdhet në enë të vogla. Mbi mund t’i hidhet kanellë ose arra të bluara. Shërbehet pasi të ftohet mirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »