SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pite me mushkri pule
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48042
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pite me mushkri pule Përbërësit:500 gr mushkri pule1 gotë vaj1 gotë miell1 gotë miell misri1/2 e gotës ujë të nxehtë2 vezë2 patate1 dl kos ose ajkë kosi2 thelpinjë hudhër1 pluhur për pjekurinakrip,biber,vegetëP.S.GOTA DUHET TE KETE MASEN 2dlPërgatitja:Mushkritë zihen dhe coptohen,patate qërohen dhe grihen në rende.Vezët dhe kripën i rrahim me mikser.Pastaj shtojmë vajin,kosin,ujin i përziejmë mirë dhe i shtojmë miellin e misrit,patatet,miellin e grurit të përzier me pluhurin për pjekurina.Ne fund shtojmë mushkritë dhe erëzat.Përziejmë mirë dhe e pjekim në temperaturë 200*C.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »