SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me Coca-cola
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48043
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me Coca-colaPërbërësit për pandispanjën:4 vezë4 lugë sheqer4 lugë miell1 pluhur për pjekurina1 vanil sheqerPërbërësit për kremin 1:250 gr margarin200 gr sheqer pluhur100 gr arra të bluara200 gr keksa të bluar2.5 dl coca-colaPërbërësit për kremin e 2:250 ml ajkë e ëmbël2 kese vanil sheqerPërgatitja e pandispanjës:Fillimisht rrahim të bardhat e vezëve me sheqer,i shtojmë të verdhat e vezëve dhe përziejmë edhe pak me mikser.Shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekurina.Brumin e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur.Piqet në temperaturë 220*C rreth 20 minuta.Përgatitja e fillit:Rrahim margarinën me sheqer pastaj i shtojmë arrat dhe keksat e bluar.Përziejmë mirë pastaj shtojmë 2.5dl coca-cola.I përziejmë dhe i qesim mbi pandispanjë.Përmbi ia qesim shllagun e përgatitur nga 250 ml ajkë.Zbukurojme me lajthi dhe çokoladë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »