SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca të mbushur me djath
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48044
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca të mbushur me djath
Përbërësit:
4 speca të gjelbër(ne foto jane te kuq,por me te bukur behen me te gjelber)
1 spec i kuq
100 gr djathë
pak proshutë
2 thelpinj hudhër
2 copë djathë i shkrirë
kripë ,majdanoz

Përgatitja:

Në një enë të madhe e të thellë e grijmë djathin dhe e shtojmë djathin e shkrirë. Proshutën dhe specin e kuq e prejmë në katrorë të vegjël dhe i shtojmë në enë. E përziejmë masën me lugë druri, derisa të bashkohet.

Specave ua largojmë bishtat dhe farat. Me lugë kafeje, specat i mbushim me përmbajtjen nga ena e madhe. Me dorëzën e lugës së drurit e shtypim përmbajtjen në spec, që të mos mbeten pjesë të zbrazëta.
Specat e mbushura i rendisim në pjatë dhe i lëmë të qëndrojnë derisa të forcohet përmbajtja përbrenda.
Specat e mbushura i presim në feta dhe i radhitim në pjatë me domate ,ullinjë etj.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »