SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me puding
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48045
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me pudingPërbërësit për pudingun me çokoladë:2 kese puding çokolade5 lugë sheqer8 dl qumësht200 gr lajthi të pjekuraPërbërësit për pudingun me vanile:2 kese puding vanile5 lugë sheqer8dl qumësht200 gr kokosPërbërësit për kremin:2 kese krem për embëlsira ose 4 kese shllag çokoladepak qumështNevoiten edhe 250 ml ajkë për zbukurim.Përgatitja:Fillimisht lyejmë me margarin kallëpin për ëmbëlsira.Pastaj ziejmë pudingun e çokoladës dhe i shtojmë lajthitë.E qesim në kallëp dhe e ftohim në frigorifer.Deri sa të ftohet ziejmë pudingun e vaniles dhe i shtojmë kokosin.Këtë masë e qesim mbi pudingun e çokoladës.E ftohim përsëri.Pastaj rrahim me mikser kremin për ëmbëlsira (ose 4 kese shllag) me pak qumësht dhe e qesim mbi pudingun e vaniles.Dekorojmë me ajkën e rrahur me mikser.Këtë ëmbëlsirë mund ta përgatitni edhe në gota të mëdha për secilin person nga një gotë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »