SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Llokume
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48046
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
LlokumePërbërësit:1 kg miell3 gota jogurt3 vezë3 lugë çaji sodë buke3 lugë të çaji kripJogurti dhe vezët duhen te jene ne temperature dhome.Përgatitja:Brumin e fituar nga këta përbërës e ngjeshim mirë dhe e lëmë ashtu të mbuluar së paku gjysmë orë. Pastaj e shtrijmë me tëhollues në një petë të trashë afër 1 cm. dhe e presim në katrorë . Copëzat e prera i hedhim në vaj të nxehtë dhe i fërgojmë në zjarrë të ultë gjër sa të skuqen. Llokumat e nxehtë i servojmë me djath, xhem ,mjaltë etj….
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »