SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tavë me qumësht
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48047
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tavë me qumështPërbërësit:1-1.5kg mish qengji500 -600gr oriz1L qumësht0.5l lëng nga zierja e mishit1dl vaj1 lugë gjelleje kripëBiber të ziPërgatitja:Mishin e qengjit e ziejmë afër një orë në 2l ujë ku kemi hedhur një lugë gjelleje krip. Orizin të cilin e lajmë me ujë të nxehtë e kavërdisim me vaj, pastaj ia shtojmë qumështin e nxehtë, lëngun e mishit të zier (të nxehtë), kripën dhe biberin e zi sipas dëshirës dhe tavën e fusim në furrë të nxehtë .Pas 20 min. e nxjerim tavën nga furra, e hedhim mishin e zier mbi orizin me qumësht dhe e kthejmë në furrë për afër 20 min. deri sa të skuqen mishi dhe orizi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »