SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Keksa të mbushur
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48048
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Keksa të mbushurPërbërësit:650 gr miell340 ml vaj170 ml ujë i ngrohtë1 pluhur për pjekurinasheqer pluhur për t`i rrotulluardhe mbushje prej qfardo lloj marmelade apo krem çokoladë.(mund t`i shtoni edhe sheqer tek uji i nxehtë nëse i dëshironi gatimet pak më të ëmbla)Përgatitja:Përziejmë vajin ,ujin e nxehtë pastaj i shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekurina duke e përzier.Përziejmë me dorë.Brumin e qesim në tavolinën e punës dhe e tëhollojmë me tëhollues në trashësi rreth 5 mm.Nga peta prejmë rrathë me një gotë të diametrit rreth 8cm.Në mes të qdo rrethi qesim një lugë të vogël me mbushje(marmeladë ose krem çokoladë) dhe e palojmë përgjysmë.Pastaj rrethin e shtypim me pirun qe të ngjitet.Veprojmë kështu deri sa të harxhohet i tërë brumi.I radhitim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Piqen në temperature 250*C vetem 15 minuta(jo me shumë se mund të thahen).I lejmë të ftohen pastaj i rrotullojmë në sheqer pluhur.Ruhen në ndonjë kuti(nëse ju mbetet ndonjë për me e rujt :P).Sa më shumë që rrijnë bëhen më të mira.Mund të qëndrojnë deri në një muaj.Në koment edhe një foto për procedurën e punës.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »