SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Burek në filxhan
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48049
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Burek në filxhan
Përbërësit:
8 petë për pite
300 gr mish i bluar
3 patate
2 qepë
krip,biber,vegetë
Për lyerje:
1 vezë,vaj dhe qumësht

Përgatitja:
Fërgojmë qepën me pak vaj ,pas pak i shtojmë mishin e bluar dhe melmesat.Përziejmë mirë dhe i shtojmë 1 fixhan ujë.E ziejmë deri të shterret uji.
Patatet i ziejmë dhe i shtypim,pastaj i shtojmë tek mishi i bluar.
Secilën petë e prejmë në 6 copa.Marrim nga 2 copa dhe i shtijmë në filxhan.Pastaj qesim pak mish të bluar dhe i palojme petat.I qesim permbys ne tepsi ,i lyejme me qumesht e me veze dhe u qesim ngapak susam.I pjekim ne temperature 200 *C.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »