SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me çokoladë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48052
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me çokoladëPërbërësit:6 vezë220 gr sheqer60 gr kakao1 pluhur për pjekurina1 sheqer vanile140 gr miell150 gr margarinPërbërësit për glazurën:1 çokoladë kuzhine(rreth 150 gr)20 lugë qumësht5 lugë sheqer1 sheqer vanilePërgatitja:Përziejmë me mikser margarinën dhe sheqerin.Pastaj i shtojmë vezët 1 nga 1 duke i përzier me mikser.Pastaj i shtojmë miellin,kakaon dhe pluhurin për pjekurina.Masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 45 minuta.Deri sa të piqet ëmbëlsira përgatisim glazurën.Përziejmë qumështin,çokoladën dhe sheqerin dhe i ziejmë në temperaturë të ulët deri të fitohet nje masë e njëllojtë.Embëlsirën e nxehtë e prejmë dhe i qesim glazurën e nxehtë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »