SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Qofte në brumë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48054
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Qofte në brumëPërbërësit:3 ve250 ml ajkë kosi150 gr miellkrip1/2 pluhur për pjekurinaPërbërësit për qoftet:500 gr mish i bluarkripbibervegetëpak thërmia bukeNevoiten edhe 150 gr kaqkavallPërgatitja:Fillimisht i përgatisim qoftet dhe i shtijmë në frigorifer deri sa të përgatisim brumin.Përziejmë të gjithë përbërësit për brumin dhe në fund ia shtojmë pluhurin për pjekurina.E qesim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Mbi brum i radhitim qoftet dhe i shtypin qe të sharrojnë pak në brumë.Mbi qofte qesim kaqkavallin e grirë në rende.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 30 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »