SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Qofte me salcë domatesh
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48056
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Qofte me salcë domateshPërbërësit për qoftet:500 gr mish i bluar1 qepë1 vezëmajdanoz1 lugë gjelle mustardkrip ,biberPërbërësit për salcën:4 domate3 lugë vaj1 qepë2 thelpinjë hudhre1 lugë vegetëPërgatitja e qofteve:Nga përbërësit për qoftet formojmë qoftet të cilat i radhitim në tepsi të lyer me yndyrë dhe i shtijmë në furrë që të piqen.Përgatitja e salcës:Fërgojmë qepën dhe hudhrën me pak yndyrë,pastaj i shtojmë domatet e grira në copëza të vogla.Shtojmë edhe vegetën dhe pak biber të zi.Zihen deri sa të zbuten domatet.Salca e zier qitet mbi qofte dhe për 10-15 minuta në furrë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »