SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me çokoladë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48058
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me çokoladëPërbërësit për pandispanjën:10 ve10 lugë arra të bluara10 lugë sheqer50 gr kakao5 lugë miell1 pluhur për pjekurina Përbërësit për kremin:1 dl qumësht350 gr çokoladë500 ml ajkëPërbërësit për glazurën:50 gr çokoladë10 lugë qumësht1 lugë margarinPërgatitja:Fillimisht rrahim të bardhat e vezëve.Në një enë tjetër rrahim të kuqet e vezëve me sheqer,pastaj i shtojmë arrat dhe kakaon.Pastaj shtojmë të shkumën nga të bardhat e vezëve ,miellin dhe pluhurin për pjekurina.Përziejmë me lugë.E qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 20minuta.Përgatitja e kremit:Shkrijmë çokoladën me qumësht dhe e lejmë të ftohet.Pastaj e përziejmë me ajkën e rrahur me parë me mikser.me këtë krem e lyejmë torten e ftohur.Për glazurën:Shkrijmë çokoladën me qumësht dhe margarin dhe e lyejmë tortën përmbi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »