SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pasha Qofte
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48059
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pasha Qofte
Përbërësit:
500gr mish të bluar
1 gotë të jogurtit oriz
3 ve
Miell sipas nevojës
Kripë
Biber të zi
Pergatitja:
Orizi zihet me 3 gota ujë dhe pasi që ftohet, përzihet me mishin e bluar, vezën, kripën dhe biberin e zi. Nga ky brum, me lugë formohen qyftet dhe së pari futen në një pjatë me 2 vezë te tundura. Nga vezët e tundura futen në pjatë me miell dhe fërgohen duke i rotulluar sa më shpesh. Pashaqoftet servohen të nxehta në kombinim me pire dhe sallata të ndryshme.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »