SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"Cannelone" me mish të bluar dhe spinaq
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48060
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"Cannelone" me mish të bluar dhe spinaqPërbërësit:2 lugë vaj2 lug ajkë1 vezë500 gr spinaq300 gr mish i bluar2 thelpinjë hudhër50 gr qepë200 gr cannelone150 gr parmezankrip,biberPërbërësit për salcën:1 lugë vaj500 gr domate(ben edhe pure domatesh te gatshme)50 gr qepëoriganomajdanoz100 gr proshutë1 lugë erëza të përziera(vegetë)1 thelb hudhërPërgatitja:Fillimisht fërgojmë qepën me pak vaj,shtojmë hudhrën s shtypur,mishin e bluar,kripën dhe biberin.I shtojmë pak ujë dhe e ziejmë në temperturë të ulët deri sa të zihet mishi.Në fund i shtojmë spinaqin e zier.Përgatitja e salcës:Fërgojmë qepën dhe në të shtojmë proshutën e prerë ne katrorë të vegjël.Pastaj shtojmë domatet e qëruara dhe të grira.Në fund shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë.Përziejmë mirë dhe e ziejmë me 1 gotë ujë(masa duhet të jetë e hollë)Mbushim cannelonet me mbushjen e përgatitur më parë.Në tepsi qesim 1/3 e salcës së përgatitur.Radhitim cannelonet ,përmbi i qesim salcën e mbetur.Mbi to qesim djathin parmezan.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 40 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »