SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
"Cannelone" me mish pule dhe këpurdha
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48061
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
"Cannelone" me mish pule dhe këpurdhaPërbërësit:23 copë cannelone500 gr mish i bardhë pule200 gr këpurdha2 qepë të reja1 vezë200 gr ajkë kosikrip,biber,vegetëPërbërësit për salcën beshamel:100 gr vaj100 gr miell700 ml qumështkrip,biber i zi,arrë muskatiPërgatitja:Mishin e pulës e grijmë shumë imët ose e bluajmë ne makinë mishi.Qepën e grijmë imët dhe e fërgojmë me pak yndyrë,pastaj shtojmë këpurdhat dhe në fund shtojmë edhe mishin e bardhë.Qesim kripën biberin dhe vegetën.Largojmë nga zjarri dhe i shtojmë ajkën e kosit dhe 1 vezë.Perziejmë mirë dhe me këtë i mbushim cannelonet.Përgatitja e beshamelit:Fërgojmë miellin me vaj deri sa të marr nje ngjyre të verdhë.Pastaj shtojmë qumështin ngadal duke e përzier vazhdimisht qe mos të mbeten kokrra.I shtojmë kripën biberin dhe vegetën dhe pak arrë muskati.E ziejmë deri të trashet.Në tepsi qesim pak nga salca beshamel i radhitim canelonet e mbushura dhe përmbi i qesim masën tjetër të salcës së beshamelit.Në fund i shtojmë edhe një gotë ujë ose qumësht përmbi dhe i shtijmë në furrë rreth 35 minuta në temperaturë 200*C.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »