SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Revani me griz
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48064
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Revani me griz
Përbërësit:
8 vezë
8 lugë sheqer
8 lugë miell
8 lugë griz
1 sheqer vanilje

Sherbeti:
1 L qumësht
8 lugë sheqer
Përgatitja:

Vezët dhe sheqerin irrahim me mikser për së paku 15 min. Shkumës së fituar ia shtojmë gradualisht miellin, grizin dhe sheqer vaniljen. Masën e përzijmë mirë me lugë, e derdhim në tëpsin e lyer ma vaj dhe e fusim në furrë të nxehur gjerë në 200*C Pas 5 min. temperatura e furres ulet për 50*C . Revanija pjeket afër 30 min. në 150*C

Rovanisë së vakët ia hedhim shërbetin nga qumshti dhe sheqeri te cilin paraprakishtë e këmi zier dhe ftohur mirë.
P.S.Kjo ravani pergatitet pa pluhur per pjekurina,por nese ju mendoni qe nuk do keni sukses ne pergatitje ateher mund edhe t`ia shtoni 1/2 e pluhurit per pjekurina
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »