SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Fondan
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48066
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Fondan
Përbërësit:
300 gr bombone për fëmijë"marshmallow"
600 gr sheqer pluhur
2 lugë ujë

Përgatitja:
Në një enë mundësisht me fund sferik, derdhet uji. Vendoset ena mbi pllakë shporeti. Shtohet gjysma e masës së bonbonave dhe sa të nxehen ato, shtohet edhe pjesa tjetër duke i përzier vazhdimisht me lugë druri. Sa të zbuten mirë dhe fillojnë me u shkri, largohet ena nga zjarri.
Hidhet gjysma e sheqerit dhe vazhdon të përzihet masa valë dhe atë me lugë. Shtohet edhe gati e tërë pjesa tjetër e sheqerit (lehen 3-4 lugë) duke e përzier me lugë, e pastaj derdhet në tavolinë të sheqerosur dhe fillon masa të ngjeshet me duar. Ngjeshet mirë e mirë gjersa mos të ngjitet për duar.
Lyhen duart me pak yndyrë, fërkohet masa nga të gjitha anët dhe mbështillet me plastmasë duke patur kujdes që mos të mbetet ajër në të.
Futet në frigorifer për disa orë,ose tërë natën dhe pastaj ngjeshet pak sa të zbutet dhe rrafshohet mire me tëholluese, por duke e sheqerosur tavolinën ose përmillur me nisheste.
Sa të hollohet, me të mbulohet torta e cila duhet të jet e rrafshët dhe e lyer paraprakisht me fill. Mirë është torta të përgaditet më herët dhe filli të forcohet.
Me këtë masë mund të punohen dekorime të ndryshme. Nëse dëshirohet brumi të ngjyroset, ngjyra ushqimore i hidhet në ujë, ose sa është masa e nxehtë.
Bombonat mund të nxehen edhe në mikrovalë për afro një min por pa ujë.
Në komentin e pare fotoja se si duken bombonat"marshmallow"

Ekziston edhe kjo recete per fondan por une nuk e kam provu
FONDANI pergatitet keshtu :

50 gr margarin
500 gr sheqer puhur
3 lugë lëng limoni
2 lugë ujë
ngjyrë sipas dëshirës

Margarinën,lëngun e limonit dhe 2 lugë ujë i perzien dhe i qet ne zjarr të ngadalshëm që të shkrihen ,por jo te vlojnë.
Kur të shkrihet margarina e qesim gjysmëne sheqerit dhe e përziejm me lugë druri.
I përzien kështu deri sa të vlojnë rreth 1 minutë.Pastaj largohet nga zjarri dhe i shtohet edhe gjysma tjetër e sheqerit duke u perzier deri sa të forcohet pak.E qet me një enë tjeter dhe e mbulon deri sa të ftohet.Kur te ftohet ia shtojmë 1 lugë ujë dhe e marrim me duar e ngjeshim pak.Hedhim sheqer pluhur ne tavolinën e punës dhe e shtrijmë masën e fondanit me tëholluese.Pastaj ose nxjerrim figura me forma te ndryshme ose e mbulojme krejt torten me të.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »