SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pite me mish të bluar
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48069
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pite me mish të bluarPërbërësit:400 gr mish i bluar2 qepë2 dcl vaj4 ve1 gotë jogurt20 lugë miell1 pluhur për pjekurinabiber i kuq,krip dhe erëza të përzieraPërgatitja:Fillimisht skuqim qepen pastaj shtojmë mishin e bluar kripën biberin dhe erëzat.I shtojmë 100 ml ujë.Ziejmë deri të shterret uji.Në një enë përziejmë vezët me jogurt.Pastaj shtojmë miellin e përzier me pluhurin për pjekurina dhe mishin me qepë.Përziejmë mirë dhe e qesim në tepsi të lyer me yndyrë.Pjekim në temperaturë 200*C rreth 30 minuta
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »