SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me qokoladë dhe akullore
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48071
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me qokoladë dhe akulloreVereni: Gota e perdorur si njesi matese eshte nje gote e madhe caji (jo rusi, por caj me qeska). Perberesit:1 ½ gote (180g) miell1 gote (200g) sheqer¼ e gotes (30g) kakao (preferohet tipi i kakos i pa-embelsuar per pjekje)1 luge e mesme Soda ½ luge e mesme kripe1 gote (240ml) uje1/3 e gotes (80ml) vaj bimesh1 luge e mesme vanilla1 luge e mesme uthull e bardhe1 gote (240ml) cokollate e shkrire (me qumesht dhe buter/margarine – chocolate fudge topping)6 gota akullore vanileje, e zbutur pak2 gota toptha cokollate p.sh. te tipit Maltesers (malted milk ball candies), te grimcuar (copetuar imte)1 gote (240ml) kreme per embelsira (Whipping cream/Schlagsahne/Panne)¼ e gotes (30ml) cokollate e shkrire (per glazure, dekorim) Disa toptha cokollate shtese, sipas deshiresPergaditja:Verejtje: Per pjekje preferohet tepsia per embelsira me madhesi 23-25 cm fundi, kurse thellesia 7 cm.E ngrohim furren ne 180 C. E lyejme tepsine me yndyre (fundin e tepsise si zakonisht por gjithashtu edhe muret e tepsise). E pluhurosim me miell. Ne nje ene te madhe e te thelle, perziejme miellin, kakaon, soden dhe kripen. Shtojme ujin, vajin e bimeve, uthullen dhe vanillen. Perziejme fuqishem diku 1 minute ose derisa te perzihen perberesit mire. Menjehere e vendosim ne tepsi.E leme te piqet 30-35 minuta ose derisa te mundemi ta fusim nje rremojce ne qender te tortes dhe ta nxerrim te paster (dmth nuk kapet brumi ne te). E ftohim brumin e pjekur teresisht.E hedhim 1 gote cokollate te shkrire te pergaditur me heret dhe te ftohur (ose te blere) mbi torte. E ngrijme rreth 1 ore ose derisa glazura e cokollates te jete forcuar. Ne nje ene te madhe dhe te thelle, e perziejme akulloren dhe topthat e qokollates te copetuar dhe e shperndajme kete mire mbi torte. E ngrijme torten rreth 4 ore ose derisa akullorja te jete forcuar. Ne nje ene te thelle dhe te ftohte, e rrahim kremen panne me mikser ne shpejtesi te larte deri sa te trashet mire.E zhvendosim torten nga tepsia, e vendosim ne pjate te tortes (per servim). E lyejme me shllagun e formuar nga panne. Pjesen e fundit te qokollates se shkrire (1/4 e gotes) e hedhim mbi shllag. Ne fund e dekorojme torten me toptha te qokollates (sipas deshires).P.S.Receten e ka perkthyer nga anglishtja nje fanse e faqes tone.E falenderojme Driten shume.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »