SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Keksa të njelmët
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48072
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Keksa të njelmëtPërbërësit:1 vezë1 dl ujë1 dl vaj1 lugë krip100 gr susam500 gr miell1 pluhur për pjekurinaPërgatitja:Përziejmë të gjithë përbërësit dhe i lejmë të pushojnë rreth 15-20 minuta.Pastaj marrim brumin dhe e tëhollojmë me tëhollues.Me kallëpe nxjerrim forma të ndryshme nga peta e tëholluar.Piqen në temperaturë 180*C.Masën mund ta ndani në dy pjesë dhe gjysmës t`i qitni biber të kuq.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »