SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me molla
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48073
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me mollaPërbërësit:200 gr sheqer200 gr margarin4 vezë150 gr arra150 gr miell1 pluhur për pjekurina2 lugë kakao7 lugë qumësht6 molla të mëdhaPërgatitja:Ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat.Te bardhat i rrahim me mikser në shkumë ë fortë,ndërsa të verdhat i rrahim pastaj i shtojmë margarinën,sheqerin,arrat,miellin,pluhurin për pjekurina,kakaon dhe qumështin.Bashkojmë të dy masat.Qesim gjysmën e brumit në tepsi të lyer me yndyrë,mbi të qesim mollat e prera në fletëza të holla.Mbi molla qesim gjysmën tjetër të brumit.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 40 minuta.Përmbi i qesim qokoladë të shkrirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »