SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tortë e njelmët
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48074
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tortë e njelmët
Përbërësit për petën:
4 vezë
1 gotë kos(200 ml)
1 gotë vaj
1 lugë krip
1 pluhur për pjekurina
17 lugë miell
pak spinaq të bluar(bën edhe pa të)
Përbërësit tjerë:
200 ml ajkë kosi(schmand)
150 gr sallam
3 vezë të ziera
100 gr djath
3 tranguj turshi
3 lugë majonez
keqap
Përgatitja:
Rrahim vezët pastaj shtojmë të gjith përbërësit e tjerë për petën.Përziejmë mirë dhe i qesim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Piqet në temperaturë 200*C.Kur të ftohet e lyejmë përmbi me ajkën e kosit dhe majonezën.Pastaj i qesim përmbi sallamën e prerë në katrorë të vegjël,vezët e ziera,trangujt dhe djathin.E zbukurojmë me keqap.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »