SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me keksa dhe mollë
Kategoria :
Postuar :
8 Shtator '14
ID e produktit :
48075
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me keksa dhe mollëPërbërësit:1kg mollë6 dcl ujë200 gr sheqer2 kese puding vanilepak kanellë400 gr keksa250 ml ajkë e ëmbëlpak kakao ose çokoladë e grimcuar përmbiPërgatitja:Mollat i qërojmë i coptojmë dhe i ziejmë me ujë dhe sheqer rreth 15 minuta.Pudingat i përziejmë me 12 lugë ujë të ftohtë.Kur të zbuten mollat i shtojmë pudingun dhe kanellën dhe e ziejmë pak deri sa të trashet pudingu.Në tepsi radhitim një rend keksa ,mbi te qesim mollat e ziera me puding(ashtu të nxehta).Përsëri keksa dhe mbi keksa puding deri sa të përfundohen të gjitha.Lihen kështu rreth 12 orë që të zbuten keksat,pastaj lyhet përmbi me ajkën e rrahur.Përmbi shllag i qitet kakao ose grimca çokolade.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »