SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me kakao dhe kos
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48090
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me kakao dhe kos
Përbërësit:
3 gota sheqer
3 gota miell
3 gota kos
1 lugë kafeje me sodë bikarboni
1/2 gotë vaj
3 lugë gjelle kakao
Gota ka masën 200 ml

Për glazurën:
10 lugë gjelle sheqer
17 lugë qumësht
1/2 margarinit(125 gr)
3 lugë kakao

Përgatitja:
Përzihen mirë të gjithë përbërësit(fillimisht kosi pastaj shtohen tjeret).Qiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqet në temperaturë 200*C rreth 30 minuta.
Pastaj përziejmë të gjithë përbërësit për glazurën dhe i ziejmë pak.Embëlsirën e prejmë në katrorë dhe ia qesim glazurën përmbi.Së pari nepër vijat ku e kemi prerë që t`i hyjë edhe brenda e pastaj e lyejmë të gjith embëlsirën.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »