SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pogaçe turke
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48091
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pogaçe turke
Përbërësit:
400 gr miell
200 ml qumësht
5 lugë ujë
50 gr tharm buke
70 gr margarin
2 vezë
1 lugë krip dhe 1 lugë sheqer

Përbërësit për mbushjen:
250 gr djath
1 e kuqe e vezës
pak krip(ose hiq nëse djathi është i njelmët)

Përbërësit për lyerjen:
70 gr margarin
1 e bardhë e vezës susam dhe fara luledielli.
Përgatitja:
Qumështin dhe ujin i nxejmë pak dhe pastaj shtojmë tharmin(e shkrirë me pak ujë),miellin,kripën,sheqerin,margarinën e shkrirë dhe vezët.
Përziejmë me dorë dhe nëse ka nevojë i shtojmë edhe pak miell,deri sa të mos ngjitet në duar.
E lejmë brumin të qëndrojë rreth 30 minuta.
Pas kësaj kohe marrim brumin dhe e ndajmë në toptha.I tëhollojmë me tëhollues duke i u dhënë formë ovale.I lyejmë me margarin të shkrirë dhe i prejmë në disa vende në formë shiritash(siq shihet në foto)
I qesim mbushjen prej djathi dhe vezësh dhe fillojmë i mbështjellim.Pogaqet i lyejmë përmbi me të bardhë të vezës iu qesim susam dhe fara luledielli sipas dëshirës.
I lejmë ashtu edhe 10-15 minuta pastaj i pjekim në temperaturë 250*C rreth 20 minuta.
Ne komentin e pare foto tjera per ecurine e pergatitjes :)
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »