SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Revani e zezë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48093
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Revani e zezëPërbërësit:5 vezë5 lugë gjelle sheqer10 lugë griz200 gr arra të bluara2 lugë kakao250 ml jogurt1 pluhur për pjekurinaPër sherbetin:500 gr sheqer1l ujë1 limon i prerë në rriskaPërgatitja:Fillimisht rrahen vezët pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë.Përzihen mirë dhe piqen në temperaturë 200*C rreth 25 minuta.Ziejmë sherbetin rreth 5 minuta.Largojmë nga zjarri dhe e ftohim pak(rreth 5 minuta) pastaj ia qesim përmbi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »