SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Muffins të njelmët
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48094
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Muffins të njelmëtPërbërësit:3 vezë200 ml jogurt300 gr djath100 gr proshutë ose sallamë100 ml vaj1 gotë miell1 pluhur për pjekurinapak krip2 thelpinjë hudhër,kim,susamPërgatitja:Fillimisht rrahim vezët pastaj shtojmë jogurtin,kripën,miellin e përzier me pluhur për pjekurina dhe në fund shtojmë djathin,proshutën dhe hudhren e grirë imët.Përziejmë mirë dhe mbushim 3/4 e kallëpeve me masën e përgatitur.Përmbi iu qesim susam dhe kim.I pjekim në temperaturë 200*C rreth 20-25 minuta.Kur të pjeken i lejmë ashtu që të ftohen pak pastaj i heqim nga kallëpet.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »