SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Brumëra italian (për makarona, shpageta, tortelini, petë për lazanje)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48096
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Brumëra italian (për makarona, shpageta, tortelini, petë për lazanje)Përbërësit:450 gr miell4 vezë1 lugë vajkripPërgatitja:Përzihen të gjithë përbërësit me dorë dhe formohet brumi i cili ngjeshet rreth 10-15 minuta.Mbulohet me foli plastmasi dhe dhe e lejmë ashtu të qëndrojë rreth 1 orë.Brumi ndahet në 4 pjesë dhe tëhollohet me tëhollues peta rreth 1mm.Mbulohet dhe lihet të qëndrojë ashtu 10 minuta.Pas 10 minutash i prejmë me thikë në pjesë të gjata qe të krjojmë tagliatele,ose ne formë katërkëndëshi qe të formojmë petë për lazanje ose në formë të rrumbullakët dhe i mbushim me djath e me spinaq,ose me mish të bluar ,me sallamë dhe keqap duke formuar tortelini.Nese doni mund edhe t`i thani mirë dhe të i përgatitni tjetër ditë.Nëse doni brumëra me ngjyra atëherë i shtoni spinaq të bluar ose pure domatesh.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »