SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Salcë "Curry"
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48099
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Salcë "Curry"

Përbërësit:
1 lug gjelle curry
200 ml ajkë
100 ml ujë
1 qepë e madhe
1 katrorkë supe (bën edhe erëza të përziera)
Përgatitja:
Në enë fërgojmë qepën pastaj qesim curryn pastaj i shtojmë 100 ml ujë të përziera me katrorin e supës.E ziejmë pak pastaj i shtojmë ajkën dhe e ziejmë edhe pak deri të bëhet si krem.Përdoret me oriz dhe me mish pule.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »