SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Salcë bolonjeze
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48100
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Salcë bolonjeze

Përbërësit:
200 gr mish i bluar
1 qepë
1 spec
1 karrotë
1 lugë gjelle pure domatesh
kripë,biber,erëza
Përgatitja:
Fërgojmë qepën me yndyrë pastaj i shtojmë mishin e bluar.I shtojmë erëzat dhe i fërgojmë në temperaturë të ulët.
Karrotën dhe specin i grijmë imët dhe i fërgojmë me pak yndyrë,pas disa minutash i shtojmë 200 ml ujë dhe 1 lugë pure domatesh.Mbulojmë me kapak dhe i ziejmë rreth 10 minuta.Pas 10 minutash i largojmë nga zjarri i lejmë të ftohen dhe i bluajmë.
Pastaj e bashkojmë me mishin e bluar dhe i ziejmë edhe 5 minuta.Perdoret për makarona shpageta..
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »