SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kroketa me mish pule
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48102
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kroketa me mish pulePërbërësit:400 gr mish i zier i pulës2 dcl qumësht i vakët1 lugë miell1 lugë vaj1 qepë e rekrip,biber,arrë muskatiNevoiten edhe 2 ve,pak miell dhe thermia buke.Përgatitja:Fillimisht përgatisim beshamellin(fërgojmë miellin në yndyrë dhe kur të skuqet i shtojmë qumështin e vakët,e përziejmë pandërprerë deri sa të trashet)Në fund i shtojmë mëlmesat.E lejmë anash që të ftohet.Në nderkohë marrim mishin e zier të pulës dhe e bluajmë ose e grijmë imët.Përziejmë mishin me beshamellin dhe i shtojmë qepën e grirë imët.Përziejmë mirë dhe nga kjo masë formojmë toptha të cilët fillimisht i rrotullojmë në miell,pastaj në ve dhe në fund në thermia buke.I fërgojmë në vaj të nxehtë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »