SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Gurabi në formë të kokrrës së kafës
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48103
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Gurabi në formë të kokrrës së kafës250 gr margarin1/2 gotë uji vaj150 gr sheqer pluhur2.5 gota uji miell 200 gr niseshte1 luge gjelle kafe turke2 luge gjelle kakao1 pluhur për pjekurinaNe një enë përziejmë të gjithë përbërësit dhe në fund i shtojmë miellin pak nga pak dhe formojmë një masë brumi jo të butë (derisa mos të ngjitet për duar). Më pas në një tepsi të lyer me yndyrë radhitim gurabiat ne formë rrumbullake (pak si vezake) dhe në mes për së gjati i bëjmë një vijë me bishtin e lugës së drurit (ku do dalin si kokrra kafeje). I pjekim ne furrë të ngrohur më parë me 180*C për 20 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »