SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Gurabi në formë të lules
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48105
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Gurabi në formë të lules
Përbërësit:
3 ve
3 filxhana vaj
3 filxhana kos
5 filxhana sheqer
1 pluhur për pjekurina
1 sheqer vanile
pak kakao
miell aq sa të formohet një brumë i butë.

Përgatitja:
Përzihen të gjithë përbërësit,dhe nga brumi ndahet një pjesë e vogël të cilës i qitet pak kakao.Nga brumi i verdhë formojmë 5 toptha të vegjël të cilët radhiten në formë rrethi kurse në mes të tyre vendoset një me ngjyrë kafeje.Piqen në temperaturë rreth 180*C.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »