SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kofshë pule të marinuara
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48107
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kofshë pule të marinuaraPërbërësit:8 kofshë pule250 ml vaj ulliri ose ndonjë tjetër4 thelpinjë hudhre2 lugë djath parmezan1 lëvore limonilëngu i 1 limonikrip,biber i zi dhe i kuq,majdanozPërgatitja:Përziejmë vajin e ullirit me majdaoz,lëvoren dhe lëngun e limonit,hudhrat e shtypura,parmezanin,kripën dhe biberin e zi dhe të kuq.Kofshët i shkrijmë i pastrojmë dhe i lejmëqë të kullohen.Pastaj i shtijmë në kese që mbyllet dhe ia qesim të gjithë përbërësit e përzier.Mbyllim kesen dhe i përziejmë mirë.I shtijmë në frigorifer per 6 orë ose tërë natën(sa më gjat aq më mirë).Tepsinë e mbulojmë me foli alumini dhe në të i renditim kofshët e marinuara.Piqen në temperaturë 190*C rreth 45-50 minuta.Gjatë procesit të pjekjes rrotullohen nganjeherë që të marrin ngjyrrë në të gjitha anët njësoj.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »