SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Bishtaja(boranija)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48108
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Bishtaja(boranija)Përbërësit:1 kg bishtaja (boranija)500gr mish viqi2 qepë1 spec2 karrota2 domateVaj KripëBiber të kuqBiber të ziPërgatitja:Mishin e copëtuar e fërgojmë me qepë, karrota dhe spec, pastaj ia shtojmë bishtajat (boranijat) e grira dhe kohë pas kohe i shtojmë pak ujë. Merrni dy domate hiqjani lëkurën dhe i preni në copa të vogla apo i grimconi. Shtoni domatet në tenxheren me bishtaja dhe lini gjellën mbi zjarr edhe 50 minuta në temperaturë të ulët.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »