SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sallatë me oriz
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48109
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Sallatë me orizPërbërësit:500 gr oriz kokërgjatë3 tranguj2 speca2 domate4 qepë të reja200 ml ajkë kosi100 gr majonezë250 gr djathkrip sipas shijesPërgatitja:Orizin e ziejmë në ujë me krip,Deri sa të ziehet grijmë perimet në copëza të vogla.Kur zihet orizi e kullojmë dhe e ftohim.pastaj i shtojmë te gjith përbërësit e tjerë.Përziejmë mirë dhe e vendosim në frigorifer që të ftohet mirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »