SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sallatë me patate
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48110
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Sallatë me patatePërbërësit:1kg patate1 spec i kuq1 spec i gjelbër1 qepë200 ml ajkë kosi kripPërgatitja:Pastrojmë patatet,i qërojmë dhe i prejmë në copa pak më të medha.I ziejmë në ujë me krip dhe i kullojmë.Specat dhe qepën i grijmë imët dhe i shtojmë tek patatet e ftohura.I shtojmë krip sipas shijes.Në fund e shtojmë edhe ajkën dhe e përziejmë mirë.E shtijmë në frigorifer deri sa të ftohet mirë.P.S.Për të mos filluar debatet sikur tek receta e tiramisu po ju them se Sallata me patate përgatitet në shumë mënyra,por mua me pelqen kjo me se shumti.Perndryshe mundeni me e pergatit pa ajke vetem se i qitni pak uthull dhe majdanoz,mundeni me e pergatit edhe me majonez,me bizele etj etj.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »