SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Cheesecake
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48111
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Cheesecake me vishnje

Përbërësit për petën:
300 gr keksa të bluar
50 gr margarin
1dcl qumësht

Përbërësit për fillin:
500 gr djath krem"Philadelphia"
2 kese shllag
lëngu i 1 limoni
200 gr sheqer pluhur
50 gr margarin
Përbërësit për glazurën:
300 gr komposto vishnje
1 lugë gjelle amidon(nisheste)
50 gr sheqer

Përgatitja:
Përziejmë keksat margarinën dhe qumështin.Këtë masë e shtrojmë në fundin dhe rrethin e tepsisë.
Rrahim shllagun me mikser,i shtojmë lëngun e limonit,djathin,margarinën,sheqerin dhe i përziejmë mirë.Ketë masë e qesim mbi masën me keksa.
Lëngun e vishnjes e përziejmë me amidon dhe e qesim në zjarr që të zihet,duke e përzier pandërprerë.Kur të trashet e largojmë nga zjarri dhe i shtojmë vishnjet e coptuara.Kur të ftohet plotsisht e shtrijmë mbi fillin.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »