SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Cheesecake
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48112
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Cheesecake me portokall

Përbërësit për petën:
350 gr keksa të bluar
150 gr margarin
100 gr qokoladë
lëngu i 2 portokajve
Përbërësit për fillin:
500 gr djath i freskët
2 të kuqe të vezëve
100 gr sheqer pluhur
2 kese vanil sheqer
lëvorja e bluar e portokallit
2 kese shllag
2 dcl qumësht
Përbërësit për glazurën:
50 gr qokoladë e zezë
3 lugë gjelle qumësht
pak vaj
Përgatitja:
keksat e bluar i përziejmë me qokoladën dhe margarinën e shkrirë,lëngun e 2 portokajve dhe i përziejmë mirë.
Këtë masë e shtrijmë në tepsi rreth 26 cm dhe e fusim në frigorifer deri sa të përgatisim fillin.
Përziejmë djathin,të kuqtë e vezëve,sheqerin pluhur,vanil sheqerin, dhe lëvoren e portokallit të grirë imët.Të gjitha këto i përziejmë me mikser.Në një enë tjetër rrahim 2 kese shllag me qumësht dhe i shtojmë tek masa me djath(përziejmë me lugë).
Nxjerrim tepsinë nga frigoriferi dhe mbi të shtrojmë fillin.
Shkrijmë qokoladën me qumësht dhe me pak vaj dhe lyejmë me glazurë të gjithë torten
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »