SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca të mbushur
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48113
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca të mbushurPërbërësit:1kg speca700 gr mish të bluar2 qepë4 – 5 domate1 gotë oriz2 dl vaj2 lugë kripëBiber t’kuqBiber t’ziPërgatitja:Qepëve të skuqura në vaj ua shtojmë biberin e kuq, mishin, orizin, kripën dhe biberin e zi. Pastaj i mbushim specat, i rreshtojmë në tavë dhe sipri ua hedhim domatet e prera imët, krip ose vegetë , një gotë ujë dhe e fusim tavën në furrë te nxehtë . Specat I pjekim për afër një orë e gjysmë . Gjat pjekjës specat i rrotullojmë një nga një dhe i kthejmë prap ne furrë gjer sa të skuqen nga ana tjeter.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »