SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Qofte nga orizi
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48118
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Qofte nga oriziPërbërësit:500 gr oriz250 gr karrota150 gr qepë3 ve70 gr miellkrip,biber,erëzaPërgatitja:Ziejmë orizin me pak krip.Deri sa të zihet orizi karrotat i grijmë në rende.Grijmë qepën shumë imët dhe e përziejmë me karrotat,vezët,miellin,kripën dhe erëzat.Në fund e shtojmë dhe orizin e zier e të kulluar.I përziejmë mirë dhe me dorë formojmë qoftet.I fërgojmë në vaj të nxehtë.Servohen me ajkë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »