SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pogaqe të mbushura me djath
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48119
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pogaqe të mbushura me djath

Përbërësit:
700 gr miell
300 ml qumësht të ngrohtë
3 lugë gjelle vaj
10 gr tharm buke (maja buke)
1 lugë krip
pak sheqer
3 ve
500 gr djath

Përgatitja:
Përziejmë qumështin,kripën,sheqerin,tharmin e bukës dhe vajin.I shtojmë miellin dhe 1 ve.Formojmë një brumë jo shumë të fortë dhe e lejmë ashtu deri sa të dyfishohet.
Nga kjo masë formojmë toptha te cilëve ua bejmë nga nje gropë në mes(i shtypim me nje gote te vogel rakie) dhe i mbushim me djathin e përzier me një ve.Pogaqet lyhen me ve dhe piqen në temperaturë 200*C deri sa të skuqen.Djathi mund te përzihet edhe me qepë të reja,hudhra ose me proshutë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »