SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tavë elbasani
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48120
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tavë elbasaniPërbërësit:1kg mish qengji1kg kos të trashë 2-3 thelpinjë hudhre10 vezë2 lugë miell2 lugë yndyrëkripë,biber,erëzaPërgatitja:Mishi pritet në copa kriposet dhe zihet pak.Pastaj qitet ne tepsi me 2 lugë yndyrë dhe futet ne furrë për 15-20 minuta.Gjatë kësaj kohe përziejmë vezët me kos,hudhra të shtypura,miell,krip, biber dhe pak lëng mishi.E gjith kjo masë i qitet mishit te qengjit përmbi dhe futet në furrë rreth 20 minuta(sa te piqen vezët)
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »