SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Indianka
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48121
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
IndiankaPërbërësit:4 ve150 gr sheqer200 gr miell1 pluhur për pjekurinaPërbërësit për fillin:600 ml qumësht2 kese puding vanile150 gr margarin3 luë sheqer1 lugë ekstrakt vanilePër glazurë qokoladë e shkrirëPërgatitja:Të bardhat e vezëve rrahen me mikser,pak më vonë u shtohet edhe sheqeri dhe rrahen deri të formohet shkumë e fortë.I shtojmë të kuqtë e vezëve 1 nga 1 duke i përzier pandërprerë.Pluhurin për pjekurina e përziejmë me miell dhe e shtojmë tek vezët.E përziejmë me lugë ngadalë.Këtë masë e fusim në kese frigoriferi dhe ia prejmë njërin kënd(ne mungesë të shiringës së tullumbave)I qesim në formë gjatësore në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Piqen në temperature 200*C rreth 5 minuta.Përgatitja e fillit:Ziejmë pudingun me 600 ml qumësht si qdo puding tjetër.Margarinën dhe sheqerin e rrahim me mikser.Kur të ftohet pudingu e përziejmë me margarinën e rrahur.Ashtu të nxehta i lyejmë me fillin e përgatitur dhe i ngjesim nga 2 copa bashkë.Nga filli i mbetur i dekorojmë përmbi indiankat dhe u qesim qokoladë të shkrirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »