SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krelanë me valë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48122
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Krelanë me valë
Përbërësit:
1/2 l ujë valë
miell
kripë
yndyrë

Përgatitja:
Në ujë valë me kripë hidhet mielli gradualisht duke e përzier me lugë druri.
Kur të ftohet aq sa mundemi me e ngjesh me duar atëher e ngjeshim në tavolinën e punes së përmillur.Këtë masë e ndajmë në 10-12 kuleq.Kuleqët i tëhollojmë në madhësi të tepsisë dhe i bendosim një mbi një duke i lyer me yndyrë.
Piqet në furrë të nxehur në temperaturë 220*C rreth 40 minuta.Pasi të piqet e nxjerrim nga furra dhe kur të ftohet e qapurishim me pirun.Pëtrmbi i qitet yndyrë e nxehtë.
P.S.Fotoja eshte vetem sa per ilustrim ne munges te fotos se krelanes se pervelume e kam vendos kete foto te krelanes me duqa.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »