SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Bukë misri
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48123
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Bukë misriPërbërësit:1 kg miell misri i siturujë valëPërgatitja:Përzihet mielli me ujë valë me lugë druri.Pastaj ngjeshet mirë me duar.brumi në formë topi qitet në drrasë kuzhine,rrafshohet mirë dhe në fund sperkatet me 2 lugë ujë të nxehtë.Duke u lagur me dorë nga të gjitha anët.Qitet në tepsi të nxehtë dhe piqet në temperaturë 200*C rreth 30-40 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »